ATTIECĪBU ANALĪTIĶIS

LIETOTĀJA DATI

Paraugi

Šajā lapā var aplūkot programmas sniegto rezultātu piemērus. Spiediet uz konkrētās versijas, lai aplūkotu, kā izskatās tās galarezultāts!

PARAUGS Bezmaksas

PARAUGS Saīsinātā versija

PARAUGS Pilnā versija

PARAUGS Profesionālā

Šis ir Pilnās versijas piemērs, kurā slavenajam literatūras klasiķu pārim programma izveido:

  1. vispārējo spriedzes un harmonijas attiecību
  2. saliek attiecību svarīgāko tēmu topu, paskaidrojot vissharmoniskāko un saspringtāko tēmu
  3. atrod un raksturo Aspektu karaļus – planētas, kas visbagātāk iesaistītas attiecībās, tādēļ tām ir nozīme.
  4. sniedz pilnu attiecību faktoru aprakstu. Mūsu literatūras klasiķiem to ir ap 50, bet citiem pāriem mēdz būt arī vairāk.

Attiecības starp Rainis & Aspazija

Rainis   Aspazija
 
18°   25°
 
11°   23°
  10°
  22°
20°   27°
27°   29°
  25°
 
14°   11°
21°  
18°   28°

Harmonijas un spriedzes attiecība

Sākumā programma analizē kopējos spriedzes un harmonijas rādītājus, jo veselīgās cilvēku attiecībās vajadzētu būt kā vieniem, tā otriem, lai attiecības sniedz ne tikai prieku, bet arī stimulu attīstībai. Mēs noskaidrojām, ka normālai spriedzes un harmonijas, jeb, stimulēšanas un prieka proporcijai ir jābūt tādai, ka prieks tomēr ir pārsvarā. :) Un šāda, normāla spriedzes un harmonijas proporcija, ar harmonijas pārsvaru atbilst „Zelta griezuma” proporcijai.
Tā kā riska faktori ikdienas situācijās ir tuvāki saspringtajiem, bet radošie – harmoniskajiem, turklāt — riska un radošie faktori vienmēr ir mazākumā, mēs tos apvienojām un ieguvām divus rādītājus: spriedze un harmonija. Jūsu attiecībās tie ir šādi:

 SaspringtieHarmoniskieRiskaRadošie
Skaits 22 27 11 6
% 33% 41% 17% 9%
Līmenis Normāls Normāls Augsts Zems
 
32
41
12
15
Saspringto aspektu līmenis: Normāls
Harmonisko aspektu līmenis: Normāls

Tās ir normālas un dzīvotspējīgas attiecības, kurās ir gan harmonija, gan spriedze. Gluži kā dabā, arī šajās attiecībās var sastapt dažādas krāsas — laimīgie brīži mijas ar bēdīgajiem un dzīve mēdz būt svītraina kā zebra vai jūrnieka krekls... Būtībā viss ir kā normāliem cilvēkiem. Tā ir dabīga siltuma un aukstuma, gludumu un negludumu, saskaņu un nesaskaņu attiecība. Taču apziņa, ka zināms arī tas, ko par katru jautājumu teiks partneris, dažus cilvēkus ar laiku var sākt nomākt, turpretī citos tas rada drošību par rītdienu. Svarīgi, lai abu viedokļi šajā jautājumā sakrīt. Tātad, spriedzes un harmonijas attiecība ir normas robežās.

Riska aspektu līmenis: Augsts

Paaugstināts riska faktoru skaits nozīmē salīdzinoši lielu riska apstākļu daudzumu attiecībās. Tautas valodā runājot, partneri var ievārīt lielāku putru. Šie faktori savās augstākajās izpausmēs var dot talantīgus risinājumus, bet jārēķinās, ka tajos iesaistītie spēki spēj ieraut notikumu virpulī ar tālejošām sekām.

Radošo aspektu līmenis: Zems

Pazemināts radošo faktoru skaits nozīmē salīdzinoši mazāk spēles situāciju attiecībās, mazāk prieka un aizrautības. Taču mazāk arī bērnišķīgu ilūziju, ka dzīve ir rotaļu laukums, kurā visu var izspēlēt.

Svarīgākās tēmas

Jebkurās attiecībās ir tēmas, kuru risināšana pārim padodas viegli, bet ir tādas, kas prasa spēkus, uzmanību un saudzīgāku attieksmi vienam pret otru. Programma izanalizēja 8 nozīmīgākās attiecību tēmas un jūsu pārim izveidoja topu, kura virsotnē ir visharmoniskākā jeb vieglākā tēma, bet lejasdaļā — vissaspringtākā tēma.
Pievērsiet uzmanību skaitļu koeficientiem pie tēmām un īpaši — pie viszemākās tēmas topā. Koeficients iegūts no harmonisko un saspringto faktoru attiecības: ja koeficienta skaitlis ir zemāks par vienu (sarkans), tad tēma tiešām ir saspringta. Ja tas ir augstāks par vienu (zaļš), tad, tā vienkārši ir mazāk harmoniska.

Svarīgāko attiecību tēmu tops

1. Drošība un stabilitāte 2.96
2. Psihoemocionalā saskaņa 1.22
3. Perspektīvas 1.2
4. Komunikācija un sapratne 1.08
5. Vitālie spēki 0.96
6. Erotika un seksualitāte 0.72
7. Kreativitāte 0.72
8. Resursi un finanses 0.69

Drošība un stabilitāte kā vieglākais faktors jeb iekšējas un ārējas drošības izvērtējums

Blakus partnerim jūs jūtaties mierīgi. Ir drošais plecs, uz kura var atbalstīties grūtā brīdī, un attiecībās ir drošības rezerve. Ejot pa dzīvi, varat būt pārliecināti par savu aizmuguri. Tas, ko jūs kopā veidojat, no ārpuses ir stingrs, bet iekšā silts un mājīgs – neatkarīgi no tā, vai tā ir ģimenes ligzda vai kopīgs bizness.

Resursi un finanses kā saspringtākais faktors jeb nauda un iespējas

Par jūsu kopējiem resursiem var teikt, ka tie neatrodas Zemes virspusē, un jūsu savienība atrodas pastāvīgā ģeoloģiskas ekspedīcijas stāvoklī, kas gatava urbt dzimtās planētas dzīles, meklējot arvien jaunas atradnes. Nauda var būt jums sāpīgs jautājums, bet varbūt jūs esat tik lieli romantiķi, ka jūsu drosmīgo projektu finansēšana (piemēram, svētku un "tusiņu" organizēšana) jums nešķiet īpašas uzmanības vērta tēma. Līdz zināmam laikam.

Aspektu karaļi

Arī tas vēl nav viss. Attiecībās parasti pastāv viens vai vairāki kopīgi faktori – šajā gadījumā planētas, kas abu mijiedarbībā dominē, jo veido visvairāk savstarpējo aspektu, tādēļ tos sauc par Aspektu Karaļiem. Raksturojot Aspektu Karaļus, mēs izmantosim simbolisku bildīti, jeb mēģināsim tēlaini uzburt jūsu attiecību simboliku, kas varētu būt zīmējums uz jūsu kopīgā karoga, ģerboņa vai T—krekla (starp citu, nekas netraucē pasūtīt māksliniekam īstu bildi).

Saule kā saspringts aspektu karalis

Jūsu attiecībās var būt daudz nerealizēta aktieru talanta, tāpēc apkārtējie kļūst par jūsu publiku. Taču varbūt jūsu attiecībās valda saspringts patiesas jaunrades gars.

Venēra kā saspringts aspektu karalis

Iespējams, jūsu attiecībās virmo šekspīriskas kaislības, taču, ja jūs esat mākslinieku dvēseles, jūs varat sniegt viens otram iedvesmu. Ja ne iedvesmu, tad vismaz stimulu.

Urāns kā saspringts aspektu karalis

Jūsu attiecības brīžiem atgādina dūcošu augstsprieguma līniju, kurai garām aizvirpuļo pa kādai virpuļvētrai vai klusi nosprakšķ kāds lodveida zibens. Svarīgākais jūsu uzdevums — spēt šo enerģiju pārvērst par gaismu spuldzītē vai pīrāgu cepeškrāsnī.

Mēness kā harmonisks aspektu karalis

Droši vien jūsu attiecībās ir daudz siltuma — brīžiem tās atgādina vakaru, kad līdzās Mēnesim mirdz gaisma logā un kamīnā klusi sprakšķ malka. Tad kā kaķim gribas piemiegt acis uz daudz ko, kas notiek plašajā pasaulē, un, ja tās ir pāra attiecības — ieritināties otra azotē. Šī sajūta otra tuvumā var atgādināt bērnību.

Aspektu apraksti

Ne visu dzīvē izsaka skaits un skaitliskais pārsvars. Kā mazs piparu graudiņš spēj krietni uzlabot ēdiena garšu, tā darvas karote spēj "sarūgtināt" veselu medus mucu. Tādēļ der iepazīties ar konkrētu faktoru aprakstiem šajā sadaļā.
Un pievērsiet uzmanību, ka visi faktori, ko Programma sniedz, reāli darbojas, taču to apraksts ir principiāls, bet katras attiecības — unikālas. Tādēļ, pielaikojiet aprakstu sev, savai konkrētai situācijai. Ja ne uzreiz, tad pēc brīža, kļūs skaidrs kā tas izpaužas.
Vēl pievērsiet uzmanību, ka katram faktoram klāt pielikts "spēka termomets" ar iedaļām no 1 līdz 10, un tie ir sakārtoti tā, ka sākumā ir spēcīgāki, tātad, jūtamāki, un tad, dilstošā secībā — arvien vājāki.

Merkurs (Rainis) trigonā ar Plutons (Aspazija)

0° nobīde

Faktora spēks: 10

Ļoti harmoniska attiecību puse, kuru veido saskaņa starp viena cilvēka domāšanu (Merkurs—Rainis) un otra cilvēka varēšanu un enerģētiskām iespējām (Plutons—Aspazija). Lieliski sader viena cilvēka kombinācijas, aprēķini un prātojumi ar otra cilvēka spēju piesaistīt un mobilizēt resursus. Brīžiem partnera (Rainis) itkā pa jokam izmesta frāze atmodina otrā (Aspazija) to spēku, kas liekt lietām notikt. Bet citreiz, vienam (Rainis) prātā iešāvusies doma atklāj otram (Aspazija) viņa varu pār konkrētiem apstākļiem, vai arī tās trūkumu. Citkārt viena vārdi iet roku rokā ar otra darbiem un viena prasmīgums ar otra spēju darboties saliedēti. Šāds faktors jebkādās cilvēku attiecībās paaugstina sadarbības iespējas. Bet vīrieša un sievietes attiecībās vairo arī seksuālo harmoniju.

Marss (Rainis) opozicijā ar Neptūns (Aspazija)

0° nobīde

Faktora spēks: 10

Pretrunīga attiecību puse. Pretruna ir starp viena cilvēka rīcību (Marss—Rainis) un otra psiholoģisko komfortu (Neptūns—Aspazija); starp viena aktivitāti un otra apcerīgumu; starp viena darbību un otra sapņainību; starp viena izlēmību un otra pārdzīvojumiem vai starp viena sparu un otra iegremdēšanos sevī. Šādas pretrunas īpatnība ir tāda, ka abi jūtas spiesti nostāties viens otram pretim, konfrontēt un tādējādi stiprināt savas pozīcijas: Rainis stiprinās vēlmi drošāk rīkoties vai darīt pēc sava prāta, bet Aspazija — akcentēs tieksmi gremdēties savās izjūtās, apjēgt kādas kopsakarības vai vienkārši „atslēgties” skurbumā. Un katrs nodosies savai "meditācijai". Taču, ja cilvēki ir motivēti uz kaut ko kopīgu, tie pacentīsies saskatīt otrā papildinošu dzīves daļu un meklēs veidu kā pareizi saskaņot pretrunīgās dzīves trajektorijas. Vīrieša un sievietes kopdzīvē jārēķinās, ka šāda opozīcija brīžiem radīs ļoti dziļas domstarpības. Taču, tāpat kā jebkurā planētu opozīcijā, arī šajā ir attīstības iespējas.

Saturns (Rainis) sekstilā ar Jupīters (Aspazija)

0° nobīde

Faktora spēks: 10

Harmoniska attiecību puse, kas raksturojama kā laba saskaņa starp viena cilvēka dzīves uzskatiem (Jupiters—Aspazija) un otra cilvēka apstākļu un iekšējiem rāmjiem (Saturns—Aspazija). Turklāt tā ir saskaņa starp viena cilvēka abstrakto domāšanu un otra loģiku, starp viena hipotēzēm un otra pamatojumu vai viena attīstību un otra stingrību un noturību. Tā ir saskaņa starp viena projektiem un otra akceptu, starp viena prestižu un otra sabiedrisko stāvokli, bet varbūt — starp viena biznesa plāniem un otra kredītvēsturi. :) Jebkurās attiecībās tas ir diezgan optimistisks akcents.

Mēness (Rainis) kvintilā ar Saule (Aspazija)

0° nobīde

Faktora spēks: 10

Kad Saules cilvēka (Aspazija) vēlme izpaust sevi sastopas ar Mēness cilvēka (Rainis) instinktīvajām rūpēm — atklājas vēl viena abu attiecību radošā puse.

Mēness (Rainis) sekstilā ar Neptūns (Aspazija)

0° nobīde

Faktora spēks: 10

Harmoniska attiecību puse, kuru veido laba saskaņa starp viena cilvēka fizisko komfortu (Mēness—Rainis) un otra cilvēka psiholoģisko komfortu (Neptūns—Aspazija). Tā ir harmonija starp viena instinktiem, rūpēm par uzturu, ērtībām un otra — sajūtām, pārdzīvojumiem un dvēseles stāvokļiem; varbūt — starp viena omulību un otra baudu, reibumu, skurbumu vai – starp viena labsajūtu un otra dvēseles mieru. Vīrieša un sievietes kopdzīvē šāds faktors spēj ieeļļot daudzus attiecību negludumus.

Venēra (Rainis) kvadrātā ar Mēness (Aspazija)

1° nobīde

Faktora spēks: 9

Saspringta attiecību puse, kuru rada spriedze starp viena cilvēka dzīves nodrošinājumu (Mēness—Aspazija) un otra cilvēka estētiskajām jūtām (Venēra—Rainis); starp viena ērti un otra skaisti; vai — starp viena omulīgi un otra patīkami; starp viena rūpēm un otra kaprīzēm; starp viena ēdiena gatavošanu un otra — servēšanu; varbūt — starp vilnas un kaprona zeķēm vai starp labu uzturu un labu figūru...
Šī planētu spriedze ir dabiska (abu planētu zīmes — Vēzis un Svari — Zodiakā veido tādu pašu 90º leņķi). Tas nozīmē, ka itin visi ar šo planētu problēmsituācijām saskaras. Piemēram, pubertātes vecumā, kad pastiprinās Venēra un sākas konflikti ar vecākiem – kuram gan mamma nav spiedusi vilkt kretīnisku šalli vai cepuri, tad kad visi normāli klases biedri sāk ģērbties tik stilīgi...
Itin visās darbības jomās tiek meklēti risinājumi, kuros ērtumam jāsaskaņojas ar eleganci vai omulībai ar gaumīgumu. Taču cilvēkiem, kuru sadarbībā rodas šie risinājumi, nereti savā starpā iet saspringti — bez šādas spriedzes risinājumi nerodas un process nevirzās uz priekšu. Vīrieša un sievietes attiecībās skaidrs, ka šis faktors nav gluži patīkams — brīžiem atgādina mātes un meitas attiecību momentus, taču tajā nav arī nekā nepārvarama.

Venēra (Rainis) kvadrātā ar Venēra (Aspazija)

1° nobīde

Faktora spēks: 8.7

Tā ir saspringta attiecību puse, kurā veidojas spriedze starp divu cilvēku izvēlēm, gaumēm un priekšstatiem par skaistumu, mīlestību un baudu (Venēra—Venēra). Instinktīvā līmenī bieži vien nerodas nekas cits kā nepatika par otra izvēli, izskatu, gaumi. Iedomājieties tramvajā blakus divas meitenes: viena — policijas akadēmijas studente smukā formas tērpā, otra — panku meitene, kura viscaur noklāta ar pīrsingu. Katra varbūt šķiet savdabīgi simpātiska, taču abām blakus stāvēt — kaut kā neomulīgi.
Sociālos kontaktos mēs saskaramies un strādājam kopā ar daudziem cilvēkiem, ar kuriem mums ir ļoti atšķirīga gaume. Taču mēs to uztveram kā normālu parādību – katram tā ir sava! Bet, līdzko cilvēku kontaktā tiek pārkāpta personīgā robeža, ikviens sāk aktīvi reaģēt. Un te subjektīvai estētiskai izjūtai ir pilnīga vara. It īpaši iepazīšanās līmenī, kurā iepakojums vienmēr ir svarīgāks par saturu... Vīrieša un sievietes attiecībās, īpaši, ja viņi dzīvo kopā, šāds faktors nav īpaši atbilstošs.. Cilvēki ar ļoti dažādu gaumi spēj uzturēt attiecības un pat dzīvot kopā. Taču iedomājieties, ka jums patīk noteikts krāsas tonis, bet jūsu partneris, kamēr jūs esat prom, nokrāso istabu pavisam citā krāsā, jeb vēl trakāk, krāsas viņam nepietiek, tādēļ viņš nokrāso istabu strīpainu...Tas bija gadījums no dzīves. Kādas emocijas tas var izraisīt partnerī? Un ņemot vērā Venēras juteklisko un erotisko pusi, šajā jomā pārpratumi un vilšanās nebūtu vēlami.

Mēness mezgls (Rainis) trigonā ar Marss (Aspazija)

1° nobīde

Faktora spēks: 8.7

Ļoti harmoniska attiecību puse, kuru veido saskaņu starp viena cilvēka darbību vai vīrišķības tēlu (Marss—Aspazija) un otra cilvēka perspektīvas sajūtu un dzīves uzdevumu apjausmu (Mēness mezgls—Rainis), kas ienes abu attiecībās optimistisku akcentu.

Merkurs (Rainis) trigonā ar Venēra (Aspazija)

1° nobīde

Faktora spēks: 8.7

Ļoti harmoniska attiecību puse, kuru rada lieliska saskaņa starp viena cilvēka domāšanu (Merkurs—Rainis) un otra cilvēka emocionalitāti (Venēra—Aspazija); starp viena cilvēka vārdiem un otra emocionālajām reakcijām vai starp viena kritiku un otra vērtējumiem. Te labi saskan viena cilvēka risinājumi un otra cilvēka simpātijas, viena humora izjūta un otra gaume. Šāds faktors ienes patīkamu saprašanos jebkurās attiecībās. Savukārt vīrieša un sievietes kopdzīvē tas var harmonizēt savstarpējo komunikāciju, jo Venēras cilvēkam (Aspazija) šķiet vērtīgas partnera domas un spriedumi, bet Merkura cilvēkam (Rainis) ir interesanti tas, kā otrs vērtē un ko viņš izjūt.

Jupīters (Rainis) opozicijā ar Marss (Aspazija)

2° nobīde

Faktora spēks: 7.7

Pretrunīga attiecību puse, kas raksturojama kā pretruna starp viena cilvēka impulsīvajām aktivitātēm (Marss—Aspazija) un otra cilvēka mērķtiecīgo virzību (Jupiters—Rainis); starp viena rīcību un otra stratēģiju; starp viena darbību un otra vērtībām. Tā var būt pretruna, kas pastāv starp darbinieku un vadītāju, vai pretruna starp viena iniciatīvu un otra nozīmi. Šādas pretrunas īpatnība — abi jūtas spiesti nostāties viens otram pretim, palikt pie sava, konfrontēt un tādējādi stiprināt savas pozīcijas: Aspazija — stiprinās vēlmi rīkoties pēc sava prāta, bet Rainis — vēlēsies vairāk iegūt, apgūt plašākas teritorijas, kļūt lielāks vai sasniegt vairāk. Ja abi nav motivēti ne uz ko kopīgu, viņi uzturēs attiecības tikmēr, kamēr tas ir egoistiski izdevīgi, vismaz kamēr tās palīdz stiprināt savas pretrunā iesaistītās īpašības. Ja ir motivēti, viņi sāks meklēt partnera pozīcijā otru realitātes pusi — kas ir nevis noliedzama, bet papildinoša. Un izrādīsies, ka viņu pretruna spēj izpausties pavisam citā līmenī. Vīrieša un sievietes attiecībās jārēķinās gan, ka brīžiem radīsies rīcības un uzskatu nesaskaņas. Taču, tāpat kā ikvienā opozīcijā, arī šajā ir attīstības iespējas.

Saturns (Rainis) trigonā ar Urāns (Aspazija)

2° nobīde

Faktora spēks: 7.7

Ļoti harmoniska attiecību puse, kuru veido saskaņa starp viena cilvēka iekšējiem un apstākļu rāmjiem (Saturns—Rainis) un otra cilvēka brīvības izpratni (Urāns—Aspazija). Labi saskan viena cilvēka domāšanas shēmas ar otra domāšanas oriģinalitāti, viena cilvēka stabilitāte ar otra pavērsieniem, pārmaiņām, ātrumiem. Viena tieksme saglabāt un arhivēt savstarpēji papildina otra tieksmi atsvaidzināt un modernizēt. Sader viena apdomība ar otra novatoriskumu, viena loģika ar otra intuīciju. Šāds faktors jebkādas attiecībās ienes svaigus ritmus.

Saturns (Rainis) savienojumā ar Saturns (Aspazija)

2° nobīde

Faktora spēks: 7.7

Šāds attiecību faktors var būt tikai vienaudžiem vai cilvēkiem ar apmēram 28 (56, 84...) gadu starpību. Aspekts nozīmē, ka divu cilvēku personību modeļi, priekšstati par kārtību—nekārtību, pareizo—nepareizo, normām—pienākumiem ir principiāli līdzīgi. Labā izpausmē Saturnu savienojums attiecībām var dot stabilitāti, drošību un noturību, taču, ja kādam vai abiem ir dažāda smaguma Saturna problēmas, piemēram, ar tēvu vai priekšnieku, loģiku, taisnīgumu vai pastāvēšanu sociālajos un laika rāmjos, tad partnera Saturns jau esošā jomā var tikai vairot problēmas un, nepatīkamākais, šo problēmu stabilitāti. Saturns nav vienīgais, bet viens no atbildīgajiem par termiņiem, un parasti mēs vēlamies, lai laba lieta turpinās ilgi, bet slikta — ātrāk beigtos. Lūk, vīrieša un sievietes attiecībās Saturnu savienojums stabilizējoši ietekmēs itin visu.

Neptūns (Rainis) savienojumā ar Neptūns (Aspazija)

2° nobīde

Faktora spēks: 7.3

Šī attiecību puse norāda, ka runa ir par vienas paaudzes cilvēkiem vai arī viņu gadu starpība ir aptuveni 125 gadi... :) Tas nozīmē, ka psihiskās uzbūves ziņā abiem ir principiāla līdzība. Tiem ir līdzīga pasaules uztvere. Abiem viegli rezonēt uz vienām un tām pašām psihiskajām svārstībām un emocionāliem viļņiem. Piemēram, gluži dabiski, ka vienaudži tver modes vilni: mūzikā, mākslā, apģērbā, pat reliģijā. Tādējādi šis savienojums pastiprina cilvēkam ļoti svarīgu izjūtu — vienotības izjūtu. Taču, ja abiem (vai vienam) ir nopietnas psiholoģiska vai dvēseliska rakstura problēmas, tad partnera Neptūns var piedot tām papildus spēku.

Venēra (Rainis) kvadrātā ar Plutons (Aspazija)

2° nobīde

Faktora spēks: 7.3

Saspringta attiecību puse, kurā pretruna veidojas starp viena cilvēka vēlmēm, jūtām un estētiku (Venēra—Rainis) un otra cilvēka enerģētiskajām iespējām, varu un ētiku (Plutons—Aspazija).
Instinktu līmenī Venēras cilvēks (Rainis) to var izjust kā dīvainu jutekļu kairinājumu vai kaut ko fascinējošu strāvojam no partnera, bet varbūt — kā spiedienu uz savām vēlmēm, kad sava reakcija, kura vienatnē bija, partnerim tuvojoties, pazūd un paliek tikai tas, ko vēlas partneris. Savukārt Plutona cilvēks (Aspazija) var brīžiem just izaicinājumu paust varu gandrīz vai pret savu gribu vai arī vienkārši — ignorēt otra vēlmes. Sliktāk, ja viņš apzināti tiecas partneri emocionalitāti pakļaut vai izmantot.
Darba kontaktos, kuros cilvēki motivē kopīgs rezultāts, mērķis, atalgojums, šāds faktors var dot labus rezultātus, piemēram, jomās, kurām ir sakars ar skaistuma kopšanu vai daiļradi, te attiecību spriedze var būt viens no procesu virzītājiem. Bet vīrieša un sievietes attiecībās tas ir ļoti erotisks un vienlaikus problemātisks akcents. Un kopdzīves idejai, šķiet, ne visai atbilstošs, lai gan gaumes lieta, jo ir cilvēki, kas tiecas tieši pēc tā.

Venēra (Rainis) trigonā ar Neptūns (Aspazija)

2° nobīde

Faktora spēks: 7.3

Ļoti harmoniska attiecību puse, kuru rada lieliska saskaņa divu cilvēku jūtu norisēs. Tā ir harmonija starp viena vēlmēm (Venēra—Rainis) un otra dvēseles noskaņojumiem (Neptūns—Aspazija) jeb starp viena emocionālajām reakcijām un otra psiholoģisko komfortu; varbūt — starp viena jūtām un otra iejūtību vai viena simpātijām un otra saviļņojumu. Jebkādās cilvēku attiecībās šāds faktors izlīdzina savstarpējus negludumus. Vīrieša un sievietes attiecībās tas rada labvēlīgus apstākļus mīlestībai.

Merkurs (Rainis) sekstilā ar Mēness (Aspazija)

3° nobīde

Faktora spēks: 7

Harmonisks attiecību faktors, kuru veido laba saskaņa starp viena cilvēka instinktīvo pusi (Mēness—Aspazija) un otra cilvēka intelektuālo personības pusi (Merkurs—Rainis). Tā ir harmonija starp viena saimnieciskumu, komfortu, ikdienišķām rūpēm un otra apdomību, prasmīgumu un sapratni, bet varbūt — starp viena ērtībām un otra kontaktiem. Šāds faktors spēj rotāt jebkuras attiecības, bet vīrieša un sievietes kopdzīvē tas ir varens harmonijas radītājs starp viena gremošanas sistēmu un otra nervu sistēmu, un tā lielākā vērtība laikam ir miera nodrošināšana virtuvē. :)

Jupīters (Rainis) kvadrātā ar Merkurs (Aspazija)

3° nobīde

Faktora spēks: 6.6

Saspringta attiecību puse, kas raksturojama kā spriedze starp viena konkrēto domāšanu (Merkurs—Aspazija) un otra spēju aptvert kopainu un izdarīt secinājumus (Jupiters—Rainis). Var būt arī grūtības sasaistīt viena cilvēka rīcībā esošos faktus un otra teorētiskos priekšstatus vai viena metodes un otra stratēģiju. Divu cilvēku kontaktā viņu sazināšanās un informācijas apkopošana prasa noteiktus pūliņus. Ikdienas kontaktā Merkura saimniekam (Aspazija) var krist uz nerviem partnera ambīcijas, ideoloģizēta domāšana un tāda izturēšanās, it kā viņš būtu stāvokļa noteicējs. Savukārt Jupitera saimnieks (Rainis) brīžiem var saspringt no sajūtas, ka partnera prasmes vai apķērība apdraud viņa pašcieņu un statusu.
Ja cilvēki ir motivēti sadarboties, spriedze var rosināt domāšanu, risinājumu meklēšanu un virzīšanos uz kopīgiem rezultātiem. Vīrieša un sievietes attiecībās šis faktors ir drīzāk problemātisks, jo apgrūtina saprašanos un partneri ne vienmēr ir tendēti kontakta spriedzi pārvērst labos rezultātos.. Kontakts brīžiem var atgādināt saasinātas bosa un darbinieka, virsnieka un kareivja vai pasniedzēja un skolnieka izskaidrošanos.

Saule (Rainis) kvadrātā ar Marss (Aspazija)

4° nobīde

Faktora spēks: 6

Saspringta attiecību puse, kurā ir spriedze starp viena cilvēka būtību (Saule—Rainis) un otra cilvēka rīcību (Marss—Aspazija); starp viena radošo un otra aktīvo enerģiju; starp viena gribu — pastāvēt un otra gribu — darīt. Pastāv attiecību līmenis, kurā Saules saimnieka personība, viņa pašapziņa var partneri (Aspazija) dusmot, kaitināt vai izaicināt. Savukārt Saules cilvēkam (Rainis) var nebūt pa prātam partnera patvaļa, pretestība vai iebildumi situācijās, kad vajag vienkārši izdarīt to, ko viņam liek. Sabiedriskajās vai lietišķajās attiecībās — arī neiet kā pa sviestu, jo Saule un Marss ir kā divi pozitīvi spēki vai vienādi lādētas daļiņas, kas tik un tā šķils dzirkstis un atgrūdīsies, taču tās var būt radošas dzirkstis, kas var kļūt par dažādu norišu aizdedzi. Vīrieša—sievietes attiecībās šis faktors ir nedaudz problemātisks, kas brīžiem izpaudīsies līdzīgi vadītāja un darbinieka vai kapteiņa un matroža nesaskaņām. Kurš gan mājās grib dzirksteļošanu? Taču dažs to uztver kā tonizējošu dzīves sastāvdaļu. :)

Plutons (Rainis) nonagonā ar Urāns (Aspazija)

1° nobīde

Faktora spēks: 6

Kad Aspazija piedāvā neparastus risinājumus vai cenšas saglabāt brīvību, bet Rainis mēģina enerģētiski kontrolēt un saglabāt varu pār situāciju, var rasties riskanti apstākļu un arī attiecību pavērsieni.

Plutons (Rainis) savienojumā ar Plutons (Aspazija)

3° nobīde

Faktora spēks: 6

Šī attiecību puse liecina, ka partneri pieder vienai paaudzei vai viens ir vecāks par otru 250 gadus :). Tas dod abiem principiālu līdzību mijiedarbībā ar sabiedrības resursiem, abu varas un spēka pielietojuma interpretācijā. Plutona savienojums ļauj partneriem (vienaudžiem) vieglāk apvienoties kopīgos pasākumos vai organizēt kopīgu darbību. Jāpiebilst, ka, ja abiem šīs planētas izpausmes līmenis ir zems, var rasties ļoti līdzīgas varas vai vardarbības problēmas.

Neptūns (Rainis) kvintilā ar Marss (Aspazija)

1° nobīde

Faktora spēks: 6

Kad abu kontaktā Aspazija pauž iniciatīvu, bet Rainis dalās ar savām izjūtām, vīzijām un noskaņām, kontaktā rodas kaut kas aizraujošs un interesants — atklājas vēl viena attiecību radoša puse.

Saule (Rainis) nonagonā ar Saturns (Aspazija)

1° nobīde

Faktora spēks: 6

Kad Rainis izpaužas radoši, bet Aspazija uzstāj uz formalitātēm vai cenšas noturēt situāciju kaut kādos rāmjos, var veidoties negaidīti apstākļu un arī attiecību pavērsieni.

Urāns (Rainis) trigonā ar Mēness mezgls (Aspazija)

3° nobīde

Faktora spēks: 6

Ļoti harmoniska attiecību puse, kuru veido saskaņa starp viena cilvēka informācijas procesiem (Urāns—Rainis) un otra cilvēka dzīves perspektīvas un uzdevumu apjausmu (Mēness mezgls—Aspazija), kas ienes abu attiecībās labvēlīgu akcentu.

Saule (Rainis) opozicijā ar Merkurs (Aspazija)

5° nobīde

Faktora spēks: 5

Pretrunīga attiecību puse, kuru veido pretruna starp viena cilvēka es (Saule—Rainis) un otra cilvēka domāšanu (Merkurs—Aspazija). Instinktīvā līmenī tas rada saprašanās grūtības: reizēm otrs var tikt pārprasts, brīžiem rasties komunikācijas vakuums — pat tā, it kā saziņa pilnīgi pazustu. Raksturīga opozīcijas īpašība ir tā, ka partneriem ir tendence stiprināt savas planētas pozīcijas. Tas nozīmē, ka kontakta gaitā vienam jākļūst radošākam (Rainis), bet otram — domājošākam un sakarīgākam (Aspazija), taču katrs ir aizņemts tikai ar savu nostāju: nonāk kontaktā, apstiprina savu pozīciju un atkal attālinās viens no otra. Brīžiem var būt sajūta, ka cilvēki kontaktējas tikai tādēļ, lai uzturētu pretrunu un stiprinātu savu pārliecību. Viņi tā arī rīkosies, ja nav motivēti ne uz ko kopīgu, bet, ja tomēr ir, — attiecību gaitā arvien vairāk pievērsīsies viens otram, meklējot partnera pozīcijā papildinošo dzīves pusi. Vīrieša un sievietes attiecībās jārēķinās, ka brīžiem var rasties saprašanās grūtības un pārpratumi. Taču, tāpat kā ikvienā opozīcijā, arī šajā ir attīstības iespējas.

Urāns (Rainis) trigonā ar Mēness (Aspazija)

5° nobīde

Faktora spēks: 5

Ļoti harmoniska attiecību puse, kuru veido saskaņa starp viena cilvēka dzīvības nodrošināšanas rūpēm (Mēness—Aspazija) un otra cilvēka dzīves modernizēšanas spējām (Urāns—Rainis). Te lieliski sader viena cilvēka ierastais dzīves veids ar otra cilvēka spēju ienest dzīvē kaut ko svaigu. Saskan viena cilvēka mājīgums un otra cilvēka sabiedriskā aktivitāte un aktuālā informācija vai viena cilvēka ikdienišķie uzdevumi un otra cilvēka neparastie risinājumi. Šāds faktors jebkādās attiecībās saskaņo ikdienišķo un neparasto vai ierasto un jauno.

Jupīters (Rainis) kvadrātā ar Saule (Aspazija)

5° nobīde

Faktora spēks: 5

Saspringta attiecību puse, kas izraisa spriedzi starp viena cilvēka individualitāti (Saule—Aspazija) un otra cilvēka dzīves vērtībām (Jupiters—Rainis). Pretrunās nonāk viena cilvēka radošais es, pašapziņa un patiesā būtība un otra partnera dzīves uzskati, mērauklas, autoritātes.
Abu kontaktā Saules cilvēkam (Aspazija) var būt sajūta, ka viņš piedalās konkursā un nekādi nevar savākt vajadzīgo punktu skaitu. Bet Jupitera cilvēkam (Rainis) var šķist, ka pirmais uzskata sevi par Sauli, kas iemirdzējusies viņa pelēkajā kaktā un ir izbrīnīts, ka no kakta neskan jūsmas aplausi. :) Bet var būt tā, ka Saules cilvēks (Aspazija) ar savu autoritāti grauj partnerī jebkādus objektīvus vērtējuma kritērijus — it kā viņa persona būtu vienīgais kritērijs. Un varbūt tā, ka Jupitera cilvēks (Rainis) ar savu kritēriju svaru, kurus devusi, piemēram, izglītība – nospiež partnerī viņa radošumu un entuziasmu. Šī attiecību puse jebkādās attiecībās ir visai problemātiska, jo skar būtības un dzīves pozīciju jautājumus.

Urāns (Rainis) kvadrātā ar Neptūns (Aspazija)

4° nobīde

Faktora spēks: 4.7

Saspringta attiecību puse, kuru rada pretruna starp to, kā viens cilvēks domā (Urāns—Rainis) un to, kā otrs jūt (Neptūns—Aspazija), kad abu domas un jūtas ir pietiekami intensīvas. Urāna cilvēka satraukumi (Rainis) var spēcīgi atsaukties Neptūna cilvēka (Aspazija) saviļņojumos vai Neptūna cilvēka (Aspazija) pārdzīvojumi – Urāna cilvēka (Rainis) izpratnē, brīžiem izraisot prāta un jūtu vētras, brīžiem – apskaidrību mirkļus.
Sociālos un darba kontaktos, kuros cilvēki ir motivēti, tie var lieliski izmantot šāda faktora spriedzi daudzās jomās, kas saistītas ar intelektuālu un psihisku spēku piepūli. Bet vīrieša un sievietes attiecībās tas ir visai nemierīgs faktors, ar ko kopdzīvē būs jārēķinās. Un jārīkojas tā, kā rīkojas ostās pret vētrām – nostiprina krastmalas, ierīko viļņu griezējus utt..

Plutons (Rainis) savienojumā ar Venēra (Aspazija)

4° nobīde

Faktora spēks: 4.7

Šo attiecību pusi raksturo tieša sakabe starp viena cilvēka emocionalitāti (Venēra—Aspazija) un otra cilvēka dzīļu enerģētiku (Plutons—Rainis); starp viena cilvēka izvēles spēju un otra transformējošiem spēkiem; vai — starp viena sievišķības tēlu un otra varu.
Tas nozīmē, ka šajās attiecībās notiks kaut kāda veida upurēšana, turklāt upurētājs ir Venēras cilvēks (Aspazija). Atkarībā no cilvēku izpratnes upurēšana var tikt interpretēta no cēlas pašuzupurēšanās līdz rupjai vardarbībai. Iespējams, Veneras cilvēks savu emocionālo, vērtējošo vai vīrieša—sievietes attiecībās raksturīgo juteklisko pusi sāks paust daudz fascinējošāk. Šis faktors mainīs partneru priekšstatus par ētiku un personīgajām vērtībām, kā arī abu attieksmi pret naudu un varu, bet vīrieša un sievietes gadījumā — pret seksu. Tīri instinktīvi vīrieša un sievietes attiecībās šāds faktors abiem var būt arī nevaldāms, jo starp viņiem ir kaut kas hipnotizējošs — abiem var šķist, ka tos vada un notikumiem līdzi rauj kāds liktenīgs spēks.. Tas var būt liktenīgas iemīlēšanās rādītājs, kas izmaina visu dzīvi. Vispār šis savienojums rada augstu seksualitātes temperatūru, taču arī seksualitāte var tikt interpretēta ekstremāli – no pilnīgas atteikšanās līdz nevaldāmai baudkārei. Smagākajos attiecību sižetos var rasties dažāda veida vardarbības formas: no brutālas līdz pat grūti tveramai, kad sava vērtēšanas spēja ar partnera starpniecību tiek pakļauta kāda sociāla grupējuma ētikai. Saudzīgākos risinājumos attiecībās var būt vienkārši pastāvīgi paaugstināts emocionāls spiediens, kura iedarbībā emocijas periodiski izšaujas uz āru līdzīgi geizeram. Tas var būt interesanti mākslinieku dvēselēm, kas var likt šiem emociju geizeriem strādāt. Taču kopumā šis attiecību faktors ir grūti iekļaujams sadzīves rāmjos. Tas vairāk izskatās pēc nopietnas dzīves skolas.

Mēness mezgls (Rainis) trigonā ar Urāns (Aspazija)

4° nobīde

Faktora spēks: 4.7

Ļoti harmoniska attiecību puse, kuru veido saskaņa starp viena cilvēka informācijas procesiem (Urāns—Aspazija) un otra cilvēka dzīves perspektīvas un uzdevumu apjausmu (Mēness mezgls—Rainis), kas ienes abu attiecībās labvēlīgu akcentu.

Lilita (Rainis) trigonā ar Marss (Aspazija)

4° nobīde

Faktora spēks: 4.7

Ļoti harmoniska attiecību puse, kas raksturo lielisku saskaņu starp viena cilvēka aktivitāti (Marss—Aspazija) un otra cilvēka zemapziņas spēkiem (Lilita—Rainis), kas ne īpaši izskaidrojamā veidā, taču sekmē panākumus kopējā darbībā. Bet vīrieša—sievietes attiecībās tas vairo kaislīgumu vai vīrišķās enerģijas pievilcību.

Jupīters (Rainis) opozicijā ar Urāns (Aspazija)

5° nobīde

Faktora spēks: 4.3

Pretrunīga attiecību puse. Pretruna rodas starp viena cilvēka attīstības spēkiem (Jupiters—Rainis) un otra cilvēka informācijas izmantošanas iespējām (Urāns—Aspazija); starp viena nākotnes projektiem un otra atjaunināšanās tieksmi; starp viena sociālajiem kritērijiem un otra revolucionārismu; starp viena pašcieņu, solīdumu un otra brīvības interpretācijām.
Šādas pretrunas īpatnība ir tāda, ka abi jūtas spiesti nostāties viens otram pretim, palikt pie sava, konfrontēt un tādējādi stiprināt savas pozīcijas: Rainis akcentēs tieksmi vairāk iegūt, apkopot vai kļūt lielāks, savukārt Aspazija — tieksmi atbrīvoties, modernizēt un atjaunināties. Brīžiem tiem šķitīs, ka pretruna ir neatrisināma, un tiešām tā var būt, jo abiem var būt izdevīgi uzturēt attiecības tieši tādā izskatā un neko tajās nemainīt. Taču, ja abi ir motivēti būt, vai kaut ko radīt kopā, tie sāks meklēt otra vietu savā realitātē, saskatīs otrā papildinošu dzīves sastāvdaļu, un izrādīsies, ka viņu pretruna spēj izpausties pavisam citā līmenī. Vīrieša un sievietes attiecībās jārēķinās, ka brīžiem var rasties visai nopietnas domstarpības. Taču, tāpat kā ikvienā opozīcijā, arī šajā ir attīstības iespējas.

Saturns (Rainis) trigonā ar Marss (Aspazija)

5° nobīde

Faktora spēks: 4.3

Ļoti harmoniska attiecību puse, kuru veido saskaņa starp viena cilvēka aktivitāti (Marss—Aspazija) un otra cilvēka organizētību (Saturns—Rainis). Lieliski kopā sader viena cilvēka apņēmība un otra cilvēka stingrība, viena uzdrošināšanās un otra atbildība, viena enerģiskums un otra mēra izjūta. Dzīves situācijās viena cilvēka pārgalvību var labi atsvērt otra cilvēka stabilitāte vai viena reakciju asumu — otra cilvēka apdomība. Šis akcents sadarbībā vairo precizitāti un labi organizēta darba prieku. Bet vīrieša un sievietes attiecībās tas vairo noturību.

Plutons (Rainis) opozicijā ar Mēness (Aspazija)

6° nobīde

Faktora spēks: 4

Pretrunīga attiecību puse, kur konfrontācijā ir viena cilvēka dzīves veids (Mēness—Aspazija) un otra cilvēka dzīļu enerģētika (Plutons—Rainis); viena ikdienišķais komforts un otra iekšējais spiediens; viena instinktīvās bailes un otra varas maģija; viena dienišķās rūpes un otra koncentrētā griba; viena miers un otra ekstremālisms; bet varbūt — viena sīka savtība un otra upuri (kas tieši tiek upurēts, ir atkarīgs no grupas ētikas, kurā cilvēks iekļauts). Šāda pretrunīga faktora īpatnība ir tāda, ka abi jūtas spiesti nostāties viens otram pretī, distancēties un vairot savas pozīcijas spēku: Aspazija vairos adekvātas pielāgošanās reakcijas, varbūt pārspīlēs mātišķas rūpes vai instinktīvas bailes, savukārt Rainis — atbrīvos partneri no kaut kā lieka, bet varbūt spiedīs viņu pašu mainīties, nepatīkamās izpausmēs — visai vardarbīgi. Ja abiem nav kopīgas motivācijas, viņi uzturēs attiecības kamēr tas ir izdevīgi, vismaz, kamēr tās palīdz stiprināt savas īpašības. Bet, ja partneri motivēti būt, vai kaut ko veidot kopā, viņi centīsies rast viens otram vietu savā realitātē un pacentīsies pretrunīgās pozīcijas pārvērst par papildinošām dzīves sastāvdaļām.Vīrieša un sievietes attiecībās jārēķinās, ka šāda opozīcija ir sadzīvē problemātiska. Taču, tāpat kā ikvienā opozīcijā, arī šajā ir attīstības iespējas.

Saturns (Rainis) savienojumā ar Mēness mezgls (Aspazija)

3° nobīde

Faktora spēks: 3.3

Šo attiecību pusi raksturo tieša saskarsme starp viena cilvēka dzīves kārtību (Saturns—Rainis) un otra cilvēka iekšējo dzīves uzdevumu apjausmu (Mēness mezgls—Aspazija). Turklāt vīrieša un sievietes attiecībās, ja kādam no partneriem pretējā dzimuma tēlam piemīt pasvītrota organizētība un kārtīgums, šāds Saturna stāvoklis var būt ļoti optimistisks akcents.

Mēness mezgls (Rainis) sekstilā ar Jupīters (Aspazija)

6° nobīde

Faktora spēks: 3.1

Harmoniska attiecību puse, kurā viena cilvēka uzskati un dzīves ieceres (Jupiters—Aspazija) labi saskan ar otra cilvēka intuitīvu savas perspektīvas un dzīves uzdevumu apjausmu (Mēness mezgls—Rainis), kas ienes divu cilvēku attiecībās optimistisku akcentu.

Saule (Rainis) opozicijā ar Saule (Aspazija)

7° nobīde

Faktora spēks: 3

Pretrunīga attiecību puse, kuru veido pretruna starp diviem es (Saule—Rainis un Saule—Aspazija). Jaunībā var rosināt uz cīņu par zvaigznes tiesībām mirdzēt. Saule taču katram dod sava vienīguma un unikalitātes izjūtu, un tai vecumā, kurā jauns cilvēks saspringti meklē šo vienīgo un unikālo sākotni sevī, viņš var just, ka otrs viņu aizēno. Saule ir dzīvības avots, un jaunam cilvēkam var šķist, ka otrs viņa pastāvēšanu it kā dzēš. Šādā periodā cilvēki var atgrūsties kā divas vienādi lādētas daļiņas. No abām pusēm var izpausties neiecietība vai nespēja pieņemt otra individualitāti kā tādu. Taču attīstītākā stāvoklī, kas parasti parādās kopā ar psiholoģisku briedumu, otra individualitātē kaut kas sāk pievilkt. Pretrunīgums saglabājas, taču tad otru sāk uztvert kā papildinošu dzīves sastāvdaļu, kā pavisam citu, taču nepieciešamu dzīves pusi. Īpaši, ja katram ir sava pasaule, tad simboliski šī opozīcija ir divu dažādu pasauļu, jeb divu Saules sistēmu satikšanās.

Saule (Rainis) trigonā ar Plutons (Aspazija)

7° nobīde

Faktora spēks: 3

Ļoti harmoniska attiecību puse, kuru veido lieliska saskaņa starp viena cilvēka radošo potenciālu (Saule—Rainis) un otra cilvēka iekšējo enerģētisko potenciālu (Plutons—Aspazija). Te saskan viena spēja organizēt vai vadīt un otra spēja piesaistīt sabiedrības resursus (piemēram, naudu), kā arī viena cilvēka autoritātes spēks un otra — slēptais, iekšējais spēks. Tā ir harmonija starp viena spējām darboties individuāli un otra spēju darboties saliedēti vai viena spēju dzīvi veidot un otra spēju dzīvi pārveidot. Šāds faktors vairo partneru ieceru realizācijas iespējas. Bet vīrieša un sievietes attiecībās tas nes arī harmonisku seksuālu akcentu.

Saule (Rainis) kvadrātā ar Urāns (Aspazija)

7° nobīde

Faktora spēks: 3

Saspringta attiecību puse, kas raksturojama kā spriedze starp viena cilvēka individualitāti (Saule—Rainis) un otra cilvēka informācijas iespējām (Urāns—Aspazija). Tas var izpausties situācijās, kad viens, koncentrējoties sevī, radoši sevi pauž, bet otrs izmanto tehnoloģiju iespējas un spēj aptvert neskaitāmu cilvēku radošās izpausmes. Reizēm (Rainis) var justies kā daudzsološs talants vai zvaigzne, kuru tuvākais neredz un nenovērtē. Bet reizēm (Aspazija) var justies kā karaļa āksts, kas tikai ar absurdu un paradoksu palīdzību var izārstēt partneri no zvaigžņu slimības, piespiest ieraudzīt realitāti vai sadzirdēt kaut kādu patiesību.
Ikvienā mūsdienu jomā, kurā rezultāts rodas radošu un intelektuālu spēku sadarbībā, šāds attiecību faktors var būt ļoti rosinošs. Piemēram, projekta autora un programmētāja sadarbībā. Taču vīrieša un sievietes attiecībās šis faktors samērā problemātisks, jo viena (Rainis) radošās izpausmes, prieks vai talants partnerī izraisa intelektuālu spriedzi. vai arī atsauc atmiņā daudzus citus, kuru izpausmes var būt daudz talantīgākas vai arī — otra (Aspazija) iegrimšana internetā partnerī rada sajūtu, ka viņš nav pamanīts, novērtēts utt. Līdz ar to attiecībās rodas stress, kuru ārstē, piemēram, humora izjūta attieksmē pret sevi. Un vēl šis faktors liek partneriem intelektuāli, radoši un pat garīgi augt.

Urāns (Rainis) trigonā ar Saturns (Aspazija)

4° nobīde

Faktora spēks: 2.7

Ļoti harmoniska attiecību puse, kuru veido saskaņa starp viena cilvēka iekšējiem un apstākļu rāmjiem (Saturns—Aspazija) un otra cilvēka brīvības izpratni (Urāns—Rainis). Labi saskan viena cilvēka domāšanas shēmas ar otra domāšanas oriģinalitāti, viena cilvēka stabilitāte ar otra pavērsieniem, pārmaiņām, ātrumiem. Viena tieksme saglabāt un arhivēt savstarpēji papildina otra tieksmi atsvaidzināt un modernizēt. Sader viena apdomība ar otra novatoriskumu, viena loģika ar otra intuīciju. Šāds faktors jebkādas attiecībās ienes svaigus ritmus.

Saule (Rainis) trigonā ar Venēra (Aspazija)

8° nobīde

Faktora spēks: 2

Ļoti harmoniska attiecību puse, kuru rada saskaņa starp viena cilvēka radošajām izpausmēm (Saule—Rainis) un otra cilvēka vēlmēm un izjūtām (Venēra—Aspazija). Harmoniski saskan viena individualitātes spilgtums un krāšņums un otra cilvēka šarms un pievilcība. Viena cilvēka vitalitāte un artistiskums iet roku rokā ar otra gaumi un simpātijām. Jebkādās attiecībās šāds faktors dzīvi dara skaistāku. Bet vīrieša un sievietes attiecībās šis elements nes arī erotisku akcentu.

Jupīters (Rainis) savienojumā ar Jupīters (Aspazija)

7° nobīde

Faktora spēks: 2

Šo attiecību pusi raksturo divu cilvēku attīstības funkciju tieša "sakabe". (Tas nozīmē, ka tie ir vai nu dzimuši vienā vai ar 12,24,36...gadu starpību). Jupiters savienojumā ar jebkuru planētu darbojas līdzīgi raugam vai vējam, kas uzpūš liesmas — palielina otras planētas izpausmes, bet, Jupiteru savienojumu gadījumā (Jupiters—Rainis un Jupiters—Aspazija)— tas notiek abpusēji. Abi partneri var just otrā atbalstu un viens otra sekmējošu klātbūtni. Abu sadarbība var tiem palīdzēt straujāk progresēt. Taču jāpiebilst, ka, ja kādam, vai abiem ir problēmas piemēram, ar autoritātēm, valdošiem priekšstatiem — partnera Jupiters arī tās var vairot.
Turklāt, ne viss, kas strauji progresē, mums dzīvē patīk. Organisma līmenī tas var būt liekais svars; prāta līmenī — lieka informācija, kas tajā agri vai vēlu sāk "uzvesties" arī kā liekais svars; dvēseles līmenī — kāds netikums, piemēram, alkatība, kurai arī vienmēr neatturama tendence augt utt. Vīrieša—sievietes attiecībās šis faktors nes vairāk patīkama. Tas var vairot abu materiālo labklājību, veicināt abu karjeru, un ne tikai to.

Saule (Rainis) nonagonā ar Mēness mezgls (Aspazija)

2° nobīde

Faktora spēks: 2

Savstarpējās attiecībās Saules cilvēka (Rainis) radošā individualitāte var neparasti ietekmēt partnera (Aspazija) nākotnes un dzīves uzdevumu vīziju.

Plutons (Rainis) nonagonā ar Marss (Aspazija)

2° nobīde

Faktora spēks: 2

Kad Aspazija izpaužas impulsīvi un apņēmīgi, bet Rainis cenšas paturēt varu pār situāciju savās rokās, var rasties negaidīti pagriezieni gan situācijā, gan arī attiecībās.

Jupīters (Rainis) nonagonā ar Mēness (Aspazija)

2° nobīde

Faktora spēks: 2

Situācijās, kurās Aspazija izpaužas dabiski un instinktīvi, bet Rainis pauž savus dzīves uzskatus, plānus vai ambīcijas, var rasties negaidīti pavērsieni gan situācijā, gan attiecībās.

Mēness (Rainis) kvintilā ar Merkurs (Aspazija)

2° nobīde

Faktora spēks: 2

Kad Rainis izpaužas dabiski un nepiespiesti vai pauž instinktīvas rūpes, bet Aspazija domā un spriež, var atklāties vēl viena abu attiecību radoša puse.

Urāns (Rainis) kvadrātā ar Lilita (Aspazija)

5° nobīde

Faktora spēks: 1.7

Saspringta attiecību puse, kurā viena cilvēka brīvības izpratne vai domāšanas oriģinalitāte (Urāns—Rainis) provocē partnera zemapziņas dziņas (Lilita—Aspazija). Savukārt partnera zemapziņas spēki var provocēt, piemēram, neveselīgas idejas vai domāšanas ievirzi, kā rezultātā tas noved pie enerģijas un informācijas zaudējumiem (piemēram, datorā pazūd kāds teksta fails). Jebkādās attiecībās šī nav patīkama attiecību puse.

Urāns (Rainis) opozicijā ar Jupīters (Aspazija)

6° nobīde

Faktora spēks: 1.6

Pretrunīga attiecību puse. Pretruna rodas starp viena cilvēka attīstības spēkiem (Jupiters—Aspazija) un otra cilvēka informācijas izmantošanas iespējām (Urāns—Rainis); starp viena nākotnes projektiem un otra atjaunināšanās tieksmi; starp viena sociālajiem kritērijiem un otra revolucionārismu; starp viena pašcieņu, solīdumu un otra brīvības interpretācijām.
Šādas pretrunas īpatnība ir tāda, ka abi jūtas spiesti nostāties viens otram pretim, palikt pie sava, konfrontēt un tādējādi stiprināt savas pozīcijas: Aspazija akcentēs tieksmi vairāk iegūt, apkopot vai kļūt lielāks, savukārt Rainis — tieksmi atbrīvoties, modernizēt un atjaunināties. Brīžiem tiem šķitīs, ka pretruna ir neatrisināma, un tiešām tā var būt, jo abiem var būt izdevīgi uzturēt attiecības tieši tādā izskatā un neko tajās nemainīt. Taču, ja abi ir motivēti būt, vai kaut ko radīt kopā, tie sāks meklēt otra vietu savā realitātē, saskatīs otrā papildinošu dzīves sastāvdaļu, un izrādīsies, ka viņu pretruna spēj izpausties pavisam citā līmenī. Vīrieša un sievietes attiecībās jārēķinās, ka brīžiem var rasties visai nopietnas domstarpības. Taču, tāpat kā ikvienā opozīcijā, arī šajā ir attīstības iespējas.

Urāns (Rainis) kvadrātā ar Saule (Aspazija)

8° nobīde

Faktora spēks: 1

Saspringta attiecību puse, kas raksturojama kā spriedze starp viena cilvēka individualitāti (Saule—Aspazija) un otra cilvēka informācijas iespējām (Urāns—Rainis). Tas var izpausties situācijās, kad viens, koncentrējoties sevī, radoši sevi pauž, bet otrs izmanto tehnoloģiju iespējas un spēj aptvert neskaitāmu cilvēku radošās izpausmes. Reizēm (Aspazija) var justies kā daudzsološs talants vai zvaigzne, kuru tuvākais neredz un nenovērtē. Bet reizēm (Rainis) var justies kā karaļa āksts, kas tikai ar absurdu un paradoksu palīdzību var izārstēt partneri no zvaigžņu slimības, piespiest ieraudzīt realitāti vai sadzirdēt kaut kādu patiesību.
Ikvienā mūsdienu jomā, kurā rezultāts rodas radošu un intelektuālu spēku sadarbībā, šāds attiecību faktors var būt ļoti rosinošs. Piemēram, projekta autora un programmētāja sadarbībā. Taču vīrieša un sievietes attiecībās šis faktors samērā problemātisks, jo viena (Aspazija) radošās izpausmes, prieks vai talants partnerī izraisa intelektuālu spriedzi. vai arī atsauc atmiņā daudzus citus, kuru izpausmes var būt daudz talantīgākas vai arī — otra (Rainis) iegrimšana internetā partnerī rada sajūtu, ka viņš nav pamanīts, novērtēts utt. Līdz ar to attiecībās rodas stress, kuru ārstē, piemēram, humora izjūta attieksmē pret sevi. Un vēl šis faktors liek partneriem intelektuāli, radoši un pat garīgi augt.